AKUPRESURA STÓP I TWARZY

Leczenie bez skutków ubocznych i profilaktyka

Akupresura, podobnie jak refleksoterapia, wywodzi się z Chin i jest połączeniem medycyny naturalnej – akupresury oraz technik masażu klasycznego i drenażu limfatycznego.  Jest to zarówno metoda lecznicza jak i profilaktyczna wielu chorób i dolegliwości. Masaż ten polega na ucisku tak zwanych stref refleksyjnych znajdujących się na stopach, które mają powiązania z poszczególnymi narządami wewnętrznymi oraz częściami ciała. 

Strefy refleksyjne, w których zlokalizowanych są zakończenia nerwów czuciowych to receptory. Uciski i masaż poszczególnych receptorów powoduje natychmiastowe przekazanie informacji do mózgu, a stąd do chorego organu ciała. Pobudzenie receptora powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych narządu, dzięki czemu docierają do niego substancje odżywcze i tlen niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Zmniejsza się też napięcie mięśniowe w tym rejonie ciała, co łagodzi dolegliwości bólowe i przyspiesza proces leczenia.

Poprzez masaże energia biochemiczna łatwiej dociera do chorego narządu i po określonym czasie następuje znaczna poprawa, a następnie wyleczenie organu. Z akupresury mogą korzystać wszyscy- niezależnie od wieku, ponieważ masaż ten nie ma żadnych skutków ubocznych i przeciwwskazań do stosowania.

Akupresura twarzy – masaż ten wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej i energetycznej, dzięki czemu przyspiesza on procesy metaboliczne, detoksykacyjne i oczyszczające. Strefy i punkty na twarzy połączone są z narządami i układami w całym organizmie za pomocą tysięcy zakończeń nerwowych. Masując i uciskając receptory w obrębie twarzy oddziałujemy na oddalone układy. Leczniczy masaż reflektoryczny wprowadza w głęboki stan relaksu, wycisza, poprawia koncentrację, uwalnia od stresu oraz pomaga w stanach depresyjnych i problemach ze snem.

Ponadto poza działaniem terapeutycznym wpływa on korzystnie na stan skóry – silnie dotlenia i regeneruje skórę w obrębie twarzy, działa wzmacniająco na naczynia oraz mięśnie, zapobiega powstawaniu zmarszczek a te już istniejące widocznie spłyca.


  • Akupresura stóp 55 min.: 150 zł
  • Akupresura twarzy szyi i dekoltu 30 min.: 110 zł