Masaż poprzez sprężyste odkształcanie tkanek wzmacnia mięśnie oraz reguluje ich napięcie, zwiększa sprężystość i elastyczność mięśni, poprawia odżywienie tkanek, przyspiesza przemianę materii, redukuje tkankę tłuszczową oraz wspomaga przepływ krwi i limfy.

OGÓLNE WSKAZANIA:
- stany pourazowe: stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania
- przeciążenia stawów obwodowych i kręgosłupa
- przykurcze stawowe
- zaniki mięśniowe
- nerwobóle, mięśniobóle
- przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, torebek stawowych
- wady wrodzone, zaburzenia rozwoju narządu ruchu
- blizny pooperacyjne
- zaburzenia odżywcze skóry, odmrożenia
- choroby naczyń krwionośnych i limfatycznych
- choroby obwodowych naczyń krwionośnych
- choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe
- choroby układu oddechowego

ukryj
Akupresura stóp, podobnie jak refleksoterapia, wywodzi się z Chin. Jest to zarówno metoda lecznicza jak i profilaktyczna wielu chorób i dolegliwości. Masaż ten polega na ucisku tak zwanych stref refleksyjnych znajdujących się na stopach, które mają powiązania z poszczególnymi narządami wewnętrznymi oraz częściami ciała. Strefy refleksyjne, w których zlokalizowanych są zakończenia nerwów czuciowych to receptory. Uciski i masaż poszczególnych receptorów powoduje natychmiastowe przekazanie informacji do mózgu, a stąd do chorego organu ciała. Pobudzenie receptora powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych narządu, dzięki czemu docierają do niego substancje odżywcze i tlen niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Zmniejsza się też napięcie mięśniowe w tym rejonie ciała, co łagodzi dolegliwości bólowe i przyspiesza proces leczenia.

Poprzez masaże stóp energia biochemiczna łatwiej dociera do chorego narządu i po określonym czasie następuje znaczna poprawa, a następnie wyleczenie organu. Z akupresury stóp mogą korzystać wszyscy- niezależnie od wieku, ponieważ masaż ten nie ma żadnych skutków ubocznych i przeciwwskazań do stosowania. ukryj

Masaż bańką chińską to gorąca metoda terapii próżniowej. Polega na wytworzeniu w bańce podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do wnętrza bańki i wywiera działanie mechaniczne na skórę. Poprzez odruch skórno-trzewny dochodzi do poprawy zakłóconej czynności narządów wewnętrznych związanych z daną strefą skóry oraz do rozluźnienia najgłębszych partii mięśniowych.
ukryj
AKUPRESURA TWARZY
Akupresura, refleksologia twarzy to połączenie medycyny naturalnej - akupresury oraz technik masażu klasycznego i drenażu limfatycznego. Masaż ten wprowadza organizm w stan równowagi wewnętrznej i energetycznej, dzięki czemu przyspiesza on procesy metaboliczne, detoksykacyjne i oczyszczające. Strefy i punkty na twarzy połączone są z narządami i układami w całym organizmie za pomocą tysięcy zakończeń nerwowych. Masując i uciskając receptory w obrębie twarzy oddziałujemy na oddalone układy. Leczniczy masaż reflektoryczny wprowadza w głęboki stan relaksu, wycisza, poprawia koncentrację, uwalnia od stresu oraz pomaga w stanach depresyjnych i problemach ze snem. Ponadto poza działaniem terapeutycznym wpływa on korzystnie na stan skóry - silnie dotlenia i regeneruje skórę w obrębie twarzy, działa wzmacniająco na naczynia oraz mięśnie, zapobiega powstawaniu zmarszczek a te już istniejące widocznie spłyca. ukryj

W czasie zabiegu pacjent słyszy strzelanie bąbelków powietrza, uwalnianych podczas spalania wosku pszczelego. Jest to uczucie ogromnie przyjemne i odbierane przez pacjenta jakby słyszał palące się ognisko lub szum fal morskich. Świece Hopi wykonane są z naturalnego materiału (lnu lub bawełny) nasączonego naturalnymi olejkami eterycznymi oraz z wosku pszczelego. Metoda terapii i receptura świec ma swoje źródło między innymi w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi z Ameryki Północnej.
W stanach ostrych świecowanie uszu można stosować raz dziennie przez siedem kolejnych dni, w stanach przewlekłych 1-2 w tygodniu (8-10 zabiegów), zapobiegawczo co 4-6 tygodni. Zawsze stosujemy zabieg dla obydwu uszu zaczynając od zdrowszego.

WSKAZANIA:
- usuwanie nadmiary wosku z uszu
- zaburzenia ostrości słuchu
- niedosłuch
- szumy uszne
- uczucie dzwonienia w uszach
- zapalenie zatok
- bóle głowy i migreny
- rozładowanie stresu i wzmożonego napięcia mięśniowego
- działanie relaksujące i odprężające
ukryj

FOTOTERAPIA- NAŚWIETLANIE LAMPĄ SOLLUX
Lampa sollux Lumina służy do naświetlania promienieniami podczerwonymi. Działanie polega na rozszerzeniu naczyń skóry, zwiększeniu przepływu krwi przez tkanki, zmniejszeniu napięcia mięśniowego, wzmożeniu przemiany materii, działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Wskazania:
- stan zapalny zatok czołowych i szczękowych
- zapalenie ucha środkowego i zewnętrznego
- wzmożone napięcie mięśniowe - zespoły bólowe
- przewlekłe zapalenia nerwów, splotów nerwowych
- mięśniobóle, nerwobóle
- przeczulica
- trądzik młodzieńczy
- przewlekłe i podostre stany zapalne stawów i okolic okołostawowych
- przygotowanie do masażu
ukryj

 

 

KONTAKT: Masaże i Akupresura Szklarska Poręba
ul. Franciszkańska 36a, Szklarska Poręba
tel.: 721 636 174
Masaże i Akupresura Mała Kamienica
Mała Kamienica 85
tel.: 608 058 029